Open Top Konteyner


Open Top Konteyner

Adından da anlaşılacağı gibi üstü açık konteyner tipleridir. Open Top konteynerlerin tavanı sökülebilir kasnaklar ve çıkarılabilir bir brandadan oluşur. Bu sayede taşınacak malın türüne göre kapatılabilir veya açık bırakılabilir.

Tipik bir genel amaçlı konteynerin uzunluk ve genişlik ölçülerini taşır tek bir farkla sabit bir üstü yoktur. Konteyner kapıdan sığmayacak kadar uzun/geniş olan yüklerin ancak vinç yada benzeri araçlarla üstten konabileceği durumlarda kullanılır.

En çok makina, mermer levhalar, alüminyum profiller vs taşınır. Open top konteyner çoğu zaman üstten taşması olan yükler içinde kullanılır. Yükleme sonrası bir branda ile sıkıca örtülür. Tabanı, ağır yükleri taşımasından dolayı biraz daha kalındır ve özel ekipman sınıfına girdiğinden navluna genellikle surcharge (ilave masraf) eklenir.


20 Feet Open Top Standart Konteyner

20 Feet Open Top (Üstü Açık) Standart Konteyner, endüstride kullanılan, çok amaçlı kuru yük taşıyıcısıdır. Oluklu çelik kullanılarak üretilir ve zemin kısmı genellikle ahşap (playwood) malzemedir. Tavan sacı yerine branda kullanıldığından, büyük ve ağır ekipmanlar bir vinç yardımıyla konteynere kolayca yüklenebilir. Ayrıca buğday, prinç gibi yayvan ürünleri yüklemek ve taşımak için de uygundur. Üstten veya kapıdan yükleme yapılabilir. Tavanı branda ile örtüldüğünden, standart 20'lik konteynerler ile taşınamayacak yükseklikteki yükler için uygundur. Kapı üst şasesi, yükleme kolaylığı sağlaması açısından sökülüp takılabilir.20 Feet Open Top Standart Yük Konteyneri Dış Ölçüleri:


 • Genişlik: 2438 mm
 • Uzunluk: 6058 mm
 • Yükseklik: 2591 mm


 • 40 Feet Open Top Standart Konteyner

  40 Feet Open Top (Üstü Açık) Standart Konteyner, endüstride kullanılan, çok amaçlı kuru yük taşıyıcısıdır. Tavanı branda ile örtüldüğünden, standart 40'lık konteynerler ile taşınamayacak yükseklikteki yükler için uygundur. Büyük ve ağır ekipmanlar bir vinç yardımıyla konteynere kolayca yüklenebilir. Open top konteynerler de üst bölüm açık olduğundan, dolum üstten veya mevcut olan yan kapılardan yapılabilir. Kapı üst şasesi, yükleme kolaylığı sağlaması açısından sökülüp takılabilir. Yüksek tarımsal ve endüstriyel ekipmanlar ile birlikte buğday, prinç gibi yayvan ürünleri taşımak ve yüklemek için de kullanılır.  40 Feet Open Top Standart Yük Konteyneri Dış Ölçüleri:


  • Genişlik: 2438 mm
  • Uzunluk: 12192 mm
  • Yükseklik: 2591 mm